logo

ANMÄLNINGAR LÄGER

ANMÄLNINGAR LÄGER

 

SKRIFTSKOLAN 2019

Den egentliga anmälningstiden för skriftskola 2019 har upphört 11.11. Det finns ännu platser, dock inte till alla läger. Kontakta vänligen mats.fontell@evl.fi

Mera info om skriftskolan 2019 finns H Ä R

Församlingen erbjuder övernattningsläger för skolbarn i åk 1-7

Dagar fulla med äventyr, lek, pyssel, gemenskap, andakt och vila. Vi sportar, leker ute och inne, funderar, sjunger och pysslar. Med på lägret ryms 32 barn. Lägret leds av vuxenledare och hjälpledare.
Alla läger hålls på Pellinge kurscentrum. Lägeravgift 38 €.

Anmälan sker elektroniskt och börjar den 15 januari. Att observera vid anmälan: Först då alla obligatoriska frågor (med * ) är besvarade kan anmälan skickas iväg, vilket görs längst nere på sidan. Uppe till höger kan man klicka på ”svenska” för att byta språk.

20-22.2 Sportlovsläger för åk 1-4. Lägret är fullsatt!

8-10.3 Vårläger för åk 4-7: Anmälan här

22-24.3 Vårläger för åk 1-3: Anmälan här

 

Närmare information om barnlägren, kontakta mats.fontell@evl.fi

 

till början